Medycyna - FootBalance Polska

Medycyna

System Footbalance to doskonałe wsparcie dla fizjoterapeutów, podologów, ortopedów, medical&SPA.

Wkładki skutecznie pomagają w terapii miedzy innymi:
-halluksów i paluchów koślawych
-płaskostopia
-nerwiaka Mortona,
-zapalenia rozcięgna podeszwowego
-ostróg piętowych
-modzeli i odcisków
-metatarsalgii
-palców młotowatych i młoteczkowanych
-kolana skoczka i biegacza
-tibial stress
-koślawości i szpotawości pięty
-choroba HaglundaSevera
-leczenia pokontuzyjnego
-korektwy wad postawy
-prewencji

Kolano biegacza

Zespół kolana biegacza to ostry ból po zewnętrznej stronie kolana lub biodra spowodowany tarciem między pasmem biodrowo-piszczelowym a kolanem. To tarcie może być spowodowane takimi czynnikami, jak niewspółosiowość stóp, rozbieżność długości nóg, napięte ścięgna podkolanowe niewłaściwa budowa stopy lub brak równowagi mięśniowej.

100% Custom – wkładki FootBalance, wraz z odpowiednim obuwiem, mogą przynieść ulgę w przypadku kolana biegacza poprzez odpowiednie podparcie stóp. Dzięki naszym personalizowanym wkładkom możesz uzyskać zdrową, neutralną pozycję stopy, co z kolei poprawia ułożenie nóg i funkcjonowanie stopy.

Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Zapalenie powięzi podeszwy jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu stóp, zwłaszcza pięty i łuku stopy. Powięź podeszwowa to płaski pas tkanki, który łączy kość piętową z palcami, wspierając łuk stopy. Niewłaściwe wysklepienie stopy powoduje zbytnie napięcia rozcięgna napinając je jak cięciwa łuku. Jeśli nadwerężysz powięź podeszwową, stanie się ona słaba, opuchnięta i zaogniona. Permanentne lub nieleczone zapalenie rozcięgna podeszwowego może doprowadzić do powstania ostróg piętowych
Wkładki FootBalance Custom pomagają złagodzić ból i dyskomfort związany z zapaleniem powięzi podeszwy, zapewniając skuteczne wsparcie łuku stopy. Utrzymując stopę w optymalnej pozycji, wkładki pomagają ustabilizować łuk i pozwalają na szybsze gojenie i odbudowę więzadła powięzi podeszwowej.

Hallux Valgus (haluks)

Paluch koślawy to częsty problem z przodostopiem, w którym duży guz wyrasta z wnętrza stopy w okolicy dużego palca. Powstaje najczęściej wskutek przykurczu głowy poprzecznej przywodziciela palucha.
Wkładki FootBalance pomagają zmniejszyć siły wywierane na przywodziciela poprzez poprawę wysklepienia łuku poprzecznego stopy. Wkładki zapewniają również skuteczne wsparcie, pomagając kontrolować problemy z pozycją stopy, które mogą pogorszyć haluks lub prowadzić do innych schorzeń stopy. Polecamy również szerokie obuwie wykonane z miękkiej skóry.

Nerwiak Mortona

Nerwiak Mortona to zgrubienie lub obrzęk tkanki wokół nerwu między podstawami palców stóp (zwykle między trzecim a czwartym palcem).
Wkładki FootBalance pomagają zminimalizować obciążenie nerwów poprzez równomierne rozłożenie ciężaru i nacisku na stopy. Pomaga to spuchniętemu nerwowi szybciej się goić.

Metatarsalgia

Ból śródstopia odczuwany pod przednią częścią stopy – szczególnie pod głowami śródstopia – często opisywany jako „chodzenie po kamieniach”.
Wkładki FootBalance minimalizują czynniki ryzyka związane z bólem śródstopia i sprzyjają regeneracji. Dzięki bardziej równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała na stopy, wkładki FootBalance zmniejszają stres w dotkniętym obszarze i poprawiają zdrowie stóp.

Shin Splints

Bolesność kości goleniowych obejmują ból odczuwany wzdłuż wewnętrznej przedniej krawędzi kości piszczelowej. Stan ten jest zwykle spowodowany powtarzającym się urazem tkanki mięśniowej otaczającej piszczel i okostnej. Jest to częsta kontuzja wśród biegaczy i sportowców.
Indywidualnie formowane wkładki FootBalance pomagają zmniejszyć dyskomfort i ból, umożliwiając stopom uzyskanie neutralnej pozycji. Promuje to zdrowsze funkcjonowanie stóp i poprawia ułożenie ciała. Ważne jest również, aby wybrać odpowiednie obuwie do typu stopy.

Płaskostopie

Płaskostopie, obniżone łuki stopy lub zapadnięte łuki mogą powodować ból w całej dolnej części stopy. W większości przypadków ból występuje na pięcie i na łuku stopy. Płaskostopie może wpływać na niezdolność skutecznego chodzenia lub biegania, a także wpływać na ból dolnej części pleców i kolana, ponieważ przyczynia się do rotacji kolan i kości udowych do środka.
Wkładki FootBalance są zaprojektowane tak, aby pracowały wraz ze stopą, co pomaga wzmocnić łuki, aktywując kluczowe mięśnie i ścięgna w stopach. Nasze wkładki pomagają również ustabilizować ruch stopy i zmniejszyć ryzyko dalszych urazów.

Wysokie łuki

Wysoki łuk stopy zapobiega prawidłowemu kontaktowi stóp z podłożem, wpływając w ten sposób na sposób poruszania się i funkcjonowania stóp. Gdy stopa uderza o ziemię, nacisk na stopę rozkłada się nierównomiernie i upośledzoną jest naturalna amortyzacja.
Wkładki FootBalance zapewniają skuteczne wsparcie i amortyzację na wysokich łukach. Pomaga to poprawić ułożenie stóp i zapewnia, że stopy pozostają zdrowe i aktywne.

Arch Pain

Bolesne łuki są częstym problemem stóp i mogą być oznaką schorzeń stóp, takich jak zapalenie powięzi podeszwy, płaskostopie lub wysokie łuki.
Wraz z ćwiczeniami wzmacniającymi łuk stopy, wkładki FootBalance Custom pomagają radzić sobie z bólem łuku, zmniejszając nacisk na stopy. Nasze wkładki zapewniają również skuteczne wsparcie łuku stopy, dzięki czemu może on efektywnie funkcjonować.

Uogólniony ból stopy

Ból stopy jest zwykle odczuwany w pięcie, łuku stopy lub palcach. Skuteczne leczenie bólu stóp jest niezbędne, ponieważ nieleczony ból stopy może niekorzystnie wpływać na jakość życia.

Wkładki FootBalance zapewniają wsparcie, równowagę i amortyzację, co pomaga zmniejszyć ból stopy i zapobiega problemom ze stopami.

Ból pięty

Częstymi przyczynami bólu pięt są ostrogi piętowe – oraz zapalenie powięzi podeszwy. Ból związany z zapaleniem powięzi podeszwy jest często odczuwany rano lub po odpoczynku.
Nasze wkładki pomagają korygować wszelkie nieprawidłowości w ustawieniu stopy, które powodują obciążenie kości piętowej i wspierają zdrowe funkcjonowanie i regenerację stopy. A dynamiczny rdzeń wkładki pozwala na szybszą regenerację rozcięgna.

Ból pleców

Niewłaściwie ustawione stopy mogą powodować złe ułożenie ciała i brak równowagi. Dlatego osoby z problemami z postawą stóp często odczuwają ból w dolnej części pleców.
Wkładki FootBalance są indywidualnie formowane, aby pomóc stopom uzyskać neutralną pozycję. Zapewniają odpowiednią równowagę podparcia i amortyzacji, jednocześnie zmniejszając nadmierne przeciążenia dolnej części pleców.

Stopa cukrzycowa

Stopy cukrzycowe są podatne na szereg łagodnych do ciężkich problemów ze stopami i wymagają szczególnej uwagi i opieki.

Własne wkładki FootBalance są skutecznym wsparciem dla stóp diabetyków i mogą pomóc w długotrwałym leczeniu tego poważnego schorzenia. Ważne jest, aby odpowiednie wkładki ortopedyczne do stóp diabetyków były zalecane i dopasowane przez przeszkolonych ekspertów.

Otyłość

Zwiększona masa ciała zwiększa ryzyko wystąpienia problemów ze stopami, takich jak osłabienie lub zapadnięcie się łuku stopy.

Scroll to Top