Wkładki 100%custom - FootBalance Polska

Indywidualnie 100% personalizowane wkładki do butów z dynamicznym wsparciem sklepienia stopy.

Każdy z nas ma inne stopy, a wkładka i but dla stopy są ortezą.
Używanie wkładek do butów z biernym wsparciem sklepienia stopy niesie za sobą konieczność kompensowania jej biernego wsparcia duża ilości ćwiczeń… dobrze wiemy jak jest w rzeczywistości. Niestety mało kto
wiczy stopy w takim zakresie jakim one tego potrzebują.
Wkładki Footbalance właśnie dzięki dynamice mostka wspierającego łuki stopy jak i metodyce ich formowania poprawiają funkcjonalność stóp, wzmacniając je i stymulując do poprawnego działania. Specjalna opatentowana poduszka wymusza skorygowaną, prawidłową pozycję stopy. Poduszka wymusza „zadarcie”palce w górę, wysklepia nam łuk stopy przyśrodkowy i porzeczny, stabilizuje łuk boczny, ustawiając piętę do neutralności. Ta pozycja jest nieco wyższa niż pacjent ma w rzeczywistości wysklepiona stopę. Jednak gdy włoży stopę do buta wkładka delikatnie się „wypłaszczy” ne pozwalając jednak na pogłębienie wady.
Wkładka da stopie wsparcie rozluźniając rozcięgno podeszwowe, działając jak swojego rodzaju roller, zapobiegnie nadmiernemu koślawieniu/szpotawieniu pięty, zwiększy naturalna amortyzację, zredukuje pronację/supinację, poprawi biomechaniki stopy podczas każdej z faz przetaczania się stopy. Zredukuje zmęczenie i nadmierne napięcia powięziowe. Odciąży przeciążone miejsca, jednocześnie dociążając i stabilizując miejsca które tego wymagają. W zależności od potrzeb można wybrać wkładki z bardziej sprężystym mostkiem, z dodatkową amortyzacją, ze zredukowaną amortyzacją, odciążeniem na pięty i śródstopie itd. Dodatkowo w miarę potrzeb można użyć dodatkowych stabilizatorów czy pelot metatarsalnych.

Scroll to Top