Nasza firma - FootBalance Polska

Historia Footbalance zaczyna się w 2003 roku od Erkki Hakkala, fizjoterapeuty specjalizującego się w medycynie podiatrycznej

Hakkala, z natury innowator, założył klinikę stóp i kończyn dolnych w Centrum Medycznym Diacor w Helsinkach, aby opracować bardziej nowoczesne metody leczenia, które lepiej służyłyby pacjentom. Wynalazków służących poprawie samopoczucia ludzi nigdy nie brakowało, ale z jakiegoś powodu nasze stopy zostały w dużej mierze zaniedbane.
Hakkala założył FootBalance, aby umożliwić właścicielom 13 miliardów różnych stóp na świecie lepsze poruszanie się dzięki innowacyjnym personalizowanym wkładkom z dynamicznym wsparciem sklepienia stopy wkładkom.

Nordyckie połączenie nauki, technologii i medycyny.

Kiedy zaczynaliśmy, nigdzie nie było odpowiednich narzędzi i technologii. Aby zrealizować nasze ambicje, musieliśmy wszystko wymyślić od podstaw.
Nasze produkty zostały przetestowane przez 50 lekarzy i pięciu fizjoterapeutów z udziałem ponad 3000 pacjentów przed wprowadzeniem na rynek pierwszych wkładek w 2007 roku. Wszystkie nasze produkty są projektowane w Finlandii.
Łącząc zaawansowaną technologię skanowania i formowania z wiedzą ortopedyczną, byliśmy pierwszą firmą, która dostarczyła do sklepów przystępne cenowo personalizowane wkładki do butów z dynamicznym wsparciem sklepienia stopy.

Nasza innowacja

Technologia FootBalance FitZone 3D umożliwia personelowi sklepu przeprowadzenie profesjonalnej analizy stopy, która identyfikuje typ stopy osoby i jej wpływ na stan zdrowia. Dzięki danym zebranym podczas analizy, personel sklepu może następnie dopasować wkładki do indywidualnych stóp klienta. Skanowanie wkładki tworzy spersonalizowany profil stopy dla klienta, a później może on zamówić przez Internet dowolną w 100% personalizowaną gamę wkładek FootBalance – bez konieczności formowania w sklepie. Innowacyjny proces trwa mniej niż 10 minut i jest oferowany klientowi po przystępnej cenie: coś, co nasz założyciel, Hakkala, od samego początku uważał za ważne.

W 2021 roku jesteśmy gotowi do wprowadzenia na rynek naszej usługi skanowania stóp nowej generacji.

MyFootBalance ma opatentowane funkcje, która umożliwia analizę ustawienia i biomechaniki stóp z niezrównaną dokładnością i szybkością.
Jak widzisz, dla nas innowacje to niekończąca się historia. I czujemy, że dopiero zaczynamy.

Nasza komercjalizacja

Nabraliśmy sił. W 2010 r. Szwedzka spółka private equity Scope stała się głównym udziałowcem FootBalance. Dzięki tej inwestycji mogliśmy wykorzystać naszą unikalną koncepcję personalizowanych wkładek, aby dotrzeć do większej liczby rynków i konsumentów. W 2021 roku jesteśmy obecni w ponad 50 krajach na 6 kontynentach, produkując niestandardowe wkładki FootBalance w ponad 1500 punktach sprzedaży detalicznej.

Scroll to Top